پاکسازی پوست

پاکسازی پوست باتوجه به آنکه پوست انسان به‌طور طبیعی چربی تولید می‌کند. این چربی‌ از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کنند و مانع تبخیر بیش از حد آب از سطح پوست وخشكى آن می‌شود. اما از طرفی تجمع این چربی‌ها در منافذ پوست و ترکیب آنها با اکسیژن هوا، می‌تواند باعث ایجاد كومدون يا جوش‌های سرسیاه شود. روش‌های مختلفی برای رفع اين جوش‌های سرسیاه وجود دارد. بيشتراین روش‌ها معمولاًسطحى و موقت هستند مثل چسب ها يا اسكراب

پاکسازی پوست به چه منظوری انجام می شود؟


بر روی پوست معمولا جوش های سر سیاه و سر سفید متعددی وجود دارد که باعث می شوند فرد پوست زیبا و چهره شادابی نداشته باشد. در کنار جوش های زیر پوستی و آکنه هایی که بر روی پوست وجود دارد منافذ باز پوست نیز بسیار آزار دهنده هستند

به همین منظور برای از بین بردن و تخلیه این جوش ها پاکسازی پوست را انجام می دهند. پاکسازی پوست به روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام دارای فوایدی برای پوست هستند و می توانند تا حد زیادی شرایط پوست را بهبود بخشیده و پوستی سالم و شاداب را برای فرد به ارمغان آورند.

برای پاکسازی پوست چه مراحلی باید انجام شوند؟

آماده سازی پوست

ماساژ پوست

استفاده از پاک کننده های چشم و لب

استفاده از شیر پاک کن مخصوص

شستشو پوست با استفاده از لوسیون مناسب.

لایه برداری پوست با استفاده از مناسب ترین روش

پاکسازی پوست چه فوایدی دارد؟

داشتن چهره زیبا موجب می شود که فرد اعتماد به نفس داشته باشد و یکی از پارامترهای اصلی داشتن چهره زیبا پوست سالم است. بر روی پوست صورت سلول های چربی، سلول های مرده، عروق و منافذ زیادی وجود دارد و در زمانی که پوست در معرض آلودگی هوا قرار گیرد این منافذ مسدود گردیده و جوش و سایر ضایعات پوستی بر روی پوست فرد ظاهر می شود.

با پاکسازی مرتب پوست می توان از ایجاد جوش، منافذ باز پوست، کدر شدن و چین و چروک پوست جلوگیری نمود و پوست را عاری از هر گونه عامل آسیب زا و میکروب ساخت. پاکسازی پوست علاوه بر اینکه ضایعات پوستی را از بین می برد موجب می شود که فرد جوانتر به نظر برسد و پوست شفافی داشته باشد.

سالن زیبایی و عروس نفیسه احمدی

09162841915